SUKTUVAS JAUKŲ MAIŠYMUI

Naudodami suktuvą, mes sutaupome ir jėgų ir laiko.Tai ypač pasireiškia maišant didelius jaukų kiekius. Suktuvo maišymo vainikėlis ne tik susmulkina drėgnus jauko gumuliukus , bet ir padeda jaukui prisisotinti oro. Kartais net nėra reikalo persijoti jauką sietu, kurio akutės dydis yra 4 mm. Jeigu  jums reikalinga dar smulkesnė jauko frakcija, galima ir persijoti jauką, blogiau nuo to tikrai nebus.

Suktuvas  turi 2 trūkumus:

-   Suktuvo svoris ir gabaritai ( su vienu arba dviem akumuliatoriais).

-   Suktuvo kaina. Kuo suktuvas galingesnis- tuo jis brangesnis.

 

Plūdininkams  būtinas galingas suktuvas. Kai jauko kiekis  20 ltr. ir yra papildomi ingridijentai: molis , gruntas ir žvyras, yra būtina turėti galingą suktuvą. Fideristams maišomo jauko kiekis yra mažesnis, todėl jie  gali naudoti pigesnius, „biudžetinius“ suktuvus.

Pakalbėkime apie charakteristikas. Viena iš jų- suktuvo sukimo momentas. Fideristui pageidautinas sukimo momentas ne mažesnis už 30MN, o plūdininkui- ne mažesnis už 60 MN.  18 V įtampa užtikrina ilgalaikį darbą esant dideliems apkrovimams. Pageidautina ,kad suktuvo akumuliatoriaus talpa būtų nemažesnė už 2,5 Ah.

 

Kalbant apie suktuvo gamintojus, geriau rinktis žinomus gamintojus. Aš naudoju  suktuvą  Makita 6347D , kurio sukimo momentas 80MH. ( pirkau už 250 USD). Tai tikras žvėris! Maišo viską, ką supilsi kibiran.

Kalbant apie maišymo vainikėlį reikėtų pažymėti, kad geriau naudoti vainikėlį su plokščia apatine dalimi. Tai užtikrintų jauko maišymą kibiro dugne ir jo kraštuose. Konstrukcija vainikėlio turėtų būti patikima ( tinkamas vielos storis ir patikimi suvirinimo taškai). Man labiau patinka kūgio formos vainikėliai, negu cilindro formos. Reikia pabrėžti. Kad firminiai maišymo vainikėliai pasižymi ilgaamžiškumu ir geru maišymu, negu tie, kuriuos gaminame patys.

Autorius:   Алексей Воличенко

www.traper.by

Клуб ''Fideris'' благодарит Алексея Воличенко за разрешение разместить у себя эту статью .