Tarptautinis Feeder meškerės turnyras Belgijoje

 

Po praeito pirmojo  pasaulio Feeder meškerės čempionato Italijoje , Feeder disciplinos populiarumas pradėjo dar sparčiau augti. Pasirodo, dugninė meškerė tampa nemažiau populiaresne už plūdinę  ir fideriu  žvejoti pasirenka vis daugiau žvejų  mėgėjų  ir profesionalių  sportininkų žvejų. Specialistai prognozuoja,  kad pagal populiarumą feeder varžybos artimiausiu metu gali nurungti plūdininkų varžybas. Vis daugiau atsiranda vidinių šalies čempionatų ir įvairių tarptautinių  turnyrų.

Po pasaulio čempionato Italijoje , visi žinojo, kad sekantis  čempionatas vyks  Belgijoje, Gent Watersportbaan  kanale. Belgijos rinktinės treneris p. Patrikas pažadėjo visiems kitų šalių rinktinių treneriams  surengti šį pavasarį draugiškas feeder varžybas šiame kanale, kur ir įvyks 2012 m. pasaulio čempionatas. Ką pažadėjo, tą ir padarė.

Savaime suprantama, kad Lietuva negavo  kvietimo  dalyvauti draugiškam  turnyre ,dėl visiems žinomų priežasčių. Feeder mūsų šalyje yra jauna žvejybos šaka ir tarptautinėje  arenoje apie mus niekas nieko negirdėjo. Tik praeitais metais mes organizavom varžybas Feeder Cup Lietuva ,tik praeitais metais klubo Fideris rinktinė dalyvavo Baltarusijoje  tarptautiniame turnyre. Pirmi žingsniai padaryti bet jų yra mažai norint gauti tokį kvietimą.

Bendraudamas su Rusijos ,Baltarusijos ir Estijos fiderio kolegomis, aš sužinojau Belgijos trenerio ir varžybų organizatoriaus  elektroninio pašto dėžutės adresą ir parašiau jam laišką ,kuriame papasakojau apie mus ir mūsų didžiulį norą dalyvauti šiame turnyre. Pasakysiu tiesą: rašydamas laišką ,aš mažai tikėjau, kad  aplamai gausiu atsakymą iš p.Patriko. Pasirodo, kad aš klydau ir po mėnesio gavau atsakymą: mes jūsų laukiame turnyre ,kviečiame  registruotis.

Pirmas darbas padarytas ir dabar belieka suburti komandą. Mūsų klube Fideris yra 4 nariai. Pagal FIPSed taisykles  komandą turi sudaryti 5 sportininkai. Pasitarę mes nusprendėme, kad komandai būtina turėti trenerį. Baltarusijos turnyras parodė, kad be trenerio ,kuris renka  informaciją ir koordinuoja sportininkų veiksmus varžybų metu ,aplamai nėra prasmės važiuoti į Belgiją ir tikėtis  palankaus rezultato .  Prasidėjo penktojo sportininko ir trenerio paieška.

Suformuoti komandą pavyko greitai ,bet likus dviems mėnesiams iki varžybų,  atsisakė dalyvauti vienas  sportininkas ir komanda vėl tapo nesuformuota. Pasiūlęs visiems įmanomiems kandidatams iš kitų klubų, gavome neigiamus atsakymus. Vieni negalėjo suderinti turnyro su savo darbais ,kiti negalėjo dalyvauti dėl finansinių problemų ,treti dėl kitų  priežasčių. Laikas ėjo , o penktojo sportininko surasti taip ir  negalėjome. Mūsų dalyvavimas turnyre kabojo ant plauko ir artėjo diena, kai privalėjome nuspręsti: ar vykstame į turnyrą, ar atšaukiame savo dalyvavimą. Bet visiems Lietuvos žvejams gerai žinomas Paulius Korsakas pareiškė norą  prisijungti prie klubo Fideris komandos ir balandžio

11d. iš Lietuvos į Belgiją  pajudėjo mikroautobusas Opel su priekaba, kuriame važiavo Feeder Team Fideris ,kuri buvo pasiryžusi atstovauti  Lietuvą.

Komandos sudėtis:

Rimantas Praninskas, Paulius Korsakas, Rimas Kudirka, Marius Stumburys, Dmitrij Babenko, Andrius Lėkstutis.

 

21 valandos važiavimo non stop per visą Europą ir mes vietoje, Gent mieste. Išsikrauname kempinge daiktus  ir visi einame susipažinti su kanalu Watersportbaan, kuriame žvejosime ,o tai pat aplankyti vietinę žūklės parduotuvę.

Penktadienis ,balandžio 13 . Treniruotės diena.

Pagal surinktą informaciją apie šį kanalą žinojome, kad žuvies jame yra, jos nemažai ir jos dydis nemažas. Vėliau ši informacija pasitvirtino. Mes nepagavome mažos žuvies, kuri leistų pabėgti nuo nulio ir surinkti pradinį svorį. Vyraujanti žuvis- karšiai nuo 1 kg ir didesni.

Gerai išsimiegoję, ryte pradėjome ruoštis treniruotei. Baziniu pašaru pasirinkome Sensas jaukus, užmaišėm 5 skirtingos sudėties pašarus. Aišku, pašarų receptūra buvo orientuota į karšį ir sudėtimi ir aromatika. Prie vandens buvome gana vėlai, apie 13 val., bet tas mums nebuvo svarbu, mums reikėjo išbandyti pašarą. Bet svarbiausia buvo susipažinti su kanalu, jo gyliu , patyrinėti dugno profilį,  pamėtyti šėryklas, tai  žvejyboje fideriu yra svarbu.

Pasakysiu taip, treniruotė praėjo naudingai, bet žuvies niekas rankose nepalaikė. Per 5 valandas ,aš kibimų nemačiau . Komandos draugai turėjo keletą kibimų ,bet jų realizuoti nepavyko. Dešinėje nuo mūsų sėdėjo anglų rinktinės sportininkai, kurie kartas nuo karto ištraukdavo žuvį. Turėjome informacijos, kad  rusai ir estai tai pat neblogai pasitreniravo, pagavo karosų ir neblogų karšių. Reiškia , žuvis yra ,bet kodėl ji mus ignoruoja. Kodėl? Kas blogai ? Ką mes darome ne taip? Nuotaika ,galite įsivaizduoti ,komandoje buvo ne pati geriausia. Bet tokioje situacijos ir pasireiškia trenerio ir žvejų lyderių darbas. Atsisėdome, pasitarėme ir diskusijos metu nusprendėme kokią žvejybos taktiką naudosime rytoj. Visi supratome, kad nuo kiekvieno komandos nario rezultato priklausys   komandos užimta vieta.

Šeštadienis ,balandžio 14, pirmasis turas.

Atsikeliame ,pusryčiaujame. Nusprendėme maišyti  pašarą prie namukų, kuriuose gyvenome.

Į pašarą nededame jokių kvapų ir aromatingų priedų. Pašarą darome lengvą ir nekvapnų. Visus kvapus paimame  kiekvienas su savimi ir pasitarę nusprendžiame juos panaudoti , jei reikėtų ,dedant tiesiai į šėryklą.

Privažiavus prie kanalo, pajautėm varžybų atmosferą, kuri nesiskiria nuo Lietuvos varžybų. Vieni maišė pašarus ,kiti  valė ir ruošė masalus, treti šnekėjosi su bičiuliais iš kitų šalių komandų. Mūsų kapitonas Andrius nuėjo į kapitonų susirinkimą, kuriame  turėjo mums visiems ištraukti sektorius. Mes, susitinkam rusą Aleksejų Fadejevą, pasilabiname, pasišnekame su juo apie būsimas varžybas  ir nekantriai laukiam Andriaus. Kuriuos gi sektorius jis mums ištrauks?

Viskas, jau žinome savo  sektorius. Šiose varžybose  organizatoriai priėmė sprendimą, kad burtų keliu komandai ištraukiamas tik vienas sektorius ir visi  sportininkai, kiekvienas savo zonoje  sėdi tame pačiame sektoriuje . Paprastai per čempionatus pagal FIPSed taisykles, kiekvienoje zonoje yra traukiamos personaliniai sektoriai. Matyt belgų organizatoriai šiuo supaprastintų sektorių  traukimu tik labiau pabrėžė, kad varžybos yra draugiškos.  Pirmą varžybų dieną mūsų sektorius buvo 20-as.

Nuo šios vietos ,daugiau papasakosiu  apie tai, kas vyko pas mano sektoriuje  varžybų metu.

Ilgai negaišdami visi išsikrovėme savo įrangą prie savųjų sektorių. Įrangos - didžiulis kalnas. Visko reikia ,nežinai, kas gali atsitikti ir ko prireiks per 5 žvejybos valandas. Statau platformą ,surenku meškeres ,matuoju ir pernešu distancijas. Viskas jau atidirbta ir daroma neskubiai, bet ir tiksliai. Jaudulio nėra, nes man varžybos jau nebe pirmos  ir prie šios atmosferos jau esu  pripratęs.

Signalas ,pirmo turo pradžia. Kaip ir buvome susitarę,  gaudome dviem distancijomis . Mano pasirinktos distancijos: 15 ir 38 metrai. Dugno stuksenimas parodė, kad jokių dugno anomalijų  nėra ,dugnas vietomis dumblėtas. Pradedu žvejoti nuo tolimojo taško. Pasirenku taktiką, kad permetinėsiu kas 3 minutės  žvejybos pradžioje, o po to kas 6 minutes. Praeina valanda ,pusantros – kibimų nematau. Pastoviai su dviračiu atvažiuoja Andrius ir perduoda turimą informaciją. Jau kai kurie komandos nariai pagavo žuvų. Visi gaudo iš tolimoje distancijoje. Pridursiu ,kad mano zona yra toje pačioje vietoje,  kur mes darėme vakarykštę treniruotę. Kaip ji  praėjo ,jūs jau žinote. Į galvą ateina negeros mintis. Atvažiavęs Andrius ,pasakoja, kad mano kaimynas iš dešinės masalui naudoja slieką ir jau ištraukė keletą žuvų .

Praėjo 2,5 valandos nuo varžybų pradžios o pas mane 0. Viskas , atidedu tolimos distancijos meškerę. Su paruoštu 3 metru "pikeriu " pradedu „šerti“ artimą distanciją. 3 šėryklos užmestos. Ant kabliuko mažas sliekas  su musės lerva. Matau aktyvų kibimą. Pakertu ,yra. Ištraukiu karšį ,svoris virš kilogramo. Labai lengvai pasidavė ir greit atsidūrė mano siete. Greitai pripildau šėryklą ,kabinu slieką ir po kelių minučiu antras kibimas. Ištraukiu gražią kuoją. Sekantis užmetimas ir vėl  kelių šimtų gramų karšiokas keliauja prie savo belgiškų draugelių. Toliau kibimai perstojo ir vėliau nepasikartojo. Vėl bandžiau žvejoti tolimoje distancijoje ,bet tai jokių rezultatų nedavė ir kibimų daugiau aš nemačiau.

Signalas,pirmas turas baigėsi. Kol  iki manęs neatėjo teisėjai sverti laimikio ,tvarkau savo daiktus, galvodamas apie klaidas ,apie tai ,ko nepadariau ar galėjau padaryti.

Ateina pas mane teisėjai ,turiu 3 žuvis. Jų svoris - 2.120 kg. Esu 9-as zonoje iš 20 komandų. Atvažiuoja vyrai su automobiliu ,krauname daiktus ,dalinamės ispūdžiais. Geriausiai pasirodė Rimas Kudirka  su svoriu 5.400 kg. Jo užimta 6-a vieta. Pasirodo Andrius  su etapo rezultatais. Rezultatas geras, mes dvylikti . Aplenkėme rusus ir dar septynias komandas. Pirmas dvi vietas užėmė anglai ,treti - belgai. Yra nemažai dalyvių nepagavusių nei vienos žuvies. Po šios žinios mūsų veiduose atsiranda šypsenos. Nors visi pavargome tiek fiziškai tiek ir morališkai, bet nuotaika pas visus puiki. Kitokios ir negali būti po tokio pirmojo turo rezultato.


Grįžtam į kempingą. Pasitariame ir nusprendžiame,  kad mums reikėtų gaudyti ilgesniais, 60 - 80 cm  pavadėliais. Andrius pastebėjo ,kad būtent tokio ilgio pavadėlius naudojo anglai. Visi savo žuvis pagavo tolimoje distancijoje. Aš vienintelis pagavau trumpoje. Išvados padarytos ,ramūs gulame miegoti.


Sekmadienis ,balandžio 15 ,antras turas

Viskas vyksta tokiu pačiu režimu kaip ir šeštadienį. Andrius traukia burtus, mūsų sektoriaus numeris 17. Man vėl išpuola ta pati zona kaip ir pirmame ture. Gal ir neblogai. Nusprendžiu pradėti gaudyti  artimoje distancijoje ,kurioje viską vakar ir pagavau. Tai pat nepamirštu ir apie tolimą. Viskas vyksta pagal pirmojo turo scenarijų. Praeina 2 valandos, kibimo nėra. Ir  vėl artimoje distancijoje sulaukiu kibimo ir karšis graibšte. Lieku gaudyti artimoje distancijoje ,bet po šio karšio kibimo daugiau kibimų nesulaukiau. Tolimoje distancijoje  varžybų pabaigoje pagaunu dar viena ešerį. Su dviem pagautomis žuvimis ir 1kg. svoriu aš baigiau pasirodymą šiame turnyre. Šio svorio man užteko užimti pakankamai neblogą dvyliktą vietą savo zonoje ,nes ji buvo viena iš sudėtingiausių zonų. Gavęs neblogą zoną , Marius su 3 kg. svoriu uzeme  devintą vietą. Paulius Korsakas su 0.5 kg svoriu užėmė vienuoliktą vietą. Kiti mūsų vyrai liko keturiolikti ir septyniolikti.

Pas visus gera nuotaika ,nes šiandien sportininkų su nuliniu rezultatu dar daugiau. O mes lietuviai dvi dienas gaudydami kiekvienas pagauname žuvį. Susitvarkome savo vietas ,pakrauname daiktus i auto. Sutikę Estijos komandos narius, einame šalia kanalo esančia kavinę, kur įsikūrė varžybų štabas ir laukiame galutinių rezultatų.  O rezultatai tokie: 1-a vieta  Anglijos pirma komanda.  2-a vieta Anglijos antra komanda.  3-ia vieta  Belgijos pirma komanda . Lietuvos komanda  bendroje įskaitoje užimė 15-ą vietą iš dvidešimties komandų.


Aišku, mūsų vieta ne pati geriausia ,žiūrint ir į tai,  kad po pirmojo turo mes buvome dvylikti  ir antrajame ture pasirodėme blogiau ne pirmajame. Bet važiuodami į turnyrą ,mes nesvarstėme ir tikrai negalvojame, kad žvejodami su grandais užimsime tą pačią penkioliktą vietą. Važiavome suprasdami ,kad greičiausiai būsime  sąrašo gale. Gal tas mums ir padėjo ,kaip man atrodo,  pasirodyti neblogai.

Grįždami namo ,mes aišku viską apsvarstėme ir išklausėme Andriaus pasakojimą apie tai, kaip gaudė kitų šalių komandos. Mus labai nustebino  Anglijos komandos. Jų pagautų žuvų kiekiai buvo tiesiog įspūdingi. Jie žinojo kaip pagauti žuvį siame kanale. Be jokios panikos jie galėjo nesulaukti kibimų dvi valandas ,bet po to pagauti 10 kg. ir užimti gerą vietą savo zonoje. Aiškiai matėsi, kad Anglijos vyrukai žino  raktelį šiai žuviai.

Šios varžybos buvo labai gera treniruotė tų šalių komandoms, kurios dalyvaus Pasaulio Feeder čempionate, kuris įvyks liepos 7-9 d.d. tam pačiame Watersportbaan kanale, Gente. Daugelis sportininkų padarys išvadas ir aš galvoju, kad liepos mėn. jau matysime visai kitokius rezultatus  ir Anglijos rinktinė nebe bus tokia vienvaldė  lyderė kaip šiame tarptautiniame turnyre. Bet gal aš klystu ?


Mums gi šios varžybos yra didžiausia tarptautinė patirtis. Apie Lietuvą jau dabar žinos netik kaip apie šalį, turinčią gerų plūdininkų, spiningautojų ir karpininkų rinktines ,bet  tai pat ir žvejus, gaudančius Feeder meškere.

Stebėkite žūklės klubo Fideris tinklalapį :  www.fideris.lt ,kur mes rašome ir rašysime apie naujienas iš Pasaulio Feeder meškerės čempionato ,kuris vyks š.m. liepos 7-9 d.d. ,Belgijoje ,Gent mieste.

Straipsnio autorius: Dmitrij Babenko

Nuotraukos: Andriaus Lekstučio