FEEDER CUP LITHUANIA

Turnyrui pasibaigus, be didesnių išvedžiojimų skubame pasidalinti renginio statistiniais duomenimis. Tikimės, kad šis turnyras taps pirmuoju įrašu naujai kuriamoje Lietuvos sportinės žūklės dugnine meškere istorijoje…

 

REZULTATAI IR LAIMIKIAI

Į galutinę turnyro įskaitą pagal turnyro nuostatus pretendavo 8 dalyviai (dalyvavo visuose trijuose turnyro etapuose).

Turnyro bendros įskaitos nugalėtoju tapo kaunietis Raimondas Stankevičius – TATA iš klubo „Zvejys.lt“.

Suvestiniai viso turnyro rezultatai pateikti lentelėje, kurią rasite pagal šią nuorodą:

FEEDER CUP LITHUANIA 2011 TURNYRO REZULTATŲ SUVESTINĖ

Laimikių gausa dosniausias buvo I-asis turnyro etapas Skirvytėje – bendras laimikio svoris 60,640 kg (vidurkis vienam dalyviui – 3,79 kg).
II-ame turnyro etape Punios tvenkinyje iš viso sugauta 52,960 kg žuvies (vidurkis vienam dalyviui – 2,65 kg).
III-ame etape Bublių tvenkinyje sugauta 47,760 kg žuvies (vidurkis vienam dalyviui – 1,65 kg).

Absoliučiai geriausią turnyro etapo rezultatą (13,050 kg) pavyko pasiekti tam pačiam Raimondui Stankevičiui, kas garantavo jam pergalę 2-ame etape Punios tvenkinyje.
Bendroje suvestinėje minėto sportininko sugautos žuvies svoris yra 23,210 kg, t.y. daugiau nei dvigubai negu antroje vietoje likusio sportininko.

Visos sugautos žuvys po varžybų buvo paleistos ir sėkmingai tebegyvena, laukdamos kito sezono turnyro.

DALYVIAI:

Dalyvių skaičius atskiruose turnyro etapuose:
- I etapas – 16 dalyvių;
- II etapas – 20 dalyvių;
- III etapas – 29 dalyviai.

Iš viso visuose trijuose turnyro etapuose sudalyvavo 8 dalyviai. 10 dalyvių sudalyvavo bent dviejuose etapuose. Ir 21 dalyvis sudalyvavo viename turnyro etape.
Taigi, iš viso turnyre (bent viename jo etape) pasirodė 39 fiderio gerbėjai. Beveik pusė jų (21 dalyvis) nurodė priklausantys žvejų klubams.

Turnyre sudalyvavo žvejai iš aštuonių Lietuvos miestų bei miestelių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus, Kėdainių, Kelmės ir Tiltagalių. Daugiausia sportininkų buvo iš Vilniaus (13), Kauno (10), Klaipėdos ir Panevėžio (po 5).

TURNYRO PRIZINIS FONDAS IR RĖMEJAI:

Bendras turnyro prizinis fondas viršijo 4000 Lt.

Atskirų turnyro etapų pagrindiniai rėmėjai:
UAB „ROMADA“ (www.romada.lt) – 1 ir 3 etapo;
UAB „SALMO“ (www.salmo.lt) – 2 etapo.

Etapų nugalėtojai buvo apdovanoti šių rėmėjų parduotuvių čekiais.

Visuose turnyro etapuose su mumis bendradarbiavo:
Parduotuvė „Žvejo rojus“ (www.zvejorojus.lt) – lenkų gamintojo „Starfish“ atstovai Lietuvoje;
UAB „Rilis“ (www.jaukas.lt) – originalių lietuviškų jaukų bei jauko papildų gamintojas;
UAB „Eckes Granini Lietuva“ (www.elmenhorster.lt) – Elmenhorster sultys bei gėrimai;
Naglis Miknevičius – reklama ir turnyro atributika.

REZIUMĖ:
Pasibaigus šiam turnyrui jau galima daryti šiokias tokias išvadas ir dėl šios naujos sportinės žūklės šakos perspektyvų Lietuvoje.

Akivaizdu, kad renginys palaipsniui susilaukė vis didesnio susidomėjimo, ir akivaizdu kad fiderio gerbėjų ratas šalyje jau yra pakankamai nemažas, kad pradėti galvoti apie šio sporto „legalizavimą“ – t.y. atskiros organizacijos (lygos, asociacijos, sekcijos prie LSŽF ar pan.) vienijančios fiderio atstovus kūrimą ir bendradarbiavimą su FIPSed bei kitomis tarptautinėmis ir šalies žūklės sporto organizacijomis, oficialius Lietuvos čempionatus su reitingais, Lietuvos fiderio rinktinės formavimą ir t.t.

Labai tikiuosi, kad šis turnyras pateisino tikrąjį savo tikslą ir pasitarnavo kaip katalizatorius tolimesnei šios sportinės žūklės šakos plėtrai. Viliuosi, kad šiomis varžybomis surentėme neblogus pagrindus kitiems sezonams ir kad jie pravers tolimesnėms iniciatyvoms, susijusioms su sportinės žūklės vystimu.

Neabejoju, kad po kurio laiko, kuomet šalyje jau turėsime oficialias fiderio varžybas ir kuomet Lietuva oficialiai dalyvaus pasaulio ar Europos fiderio čempionatuose, bus smagu su nostalgija žvelgti į štai tokius „archyvinius“ kadrus ir prisiminti nuo ko viskas prasidėjo ir kaip buvo kuriama Lietuvos sportinės žūklės dugnine meškere istorija. Džiaugiuosi, kad šioje istorijoje turėjau galimybės ir pats dalyvauti.

Dar kartą dėkoju kolegoms organizatoriams, renginio dalyviams bei rėmėjams, vandens telkinių kuriuose vyko varžybos savininkams bei nuomininkams.

Su pagarba,

Tomas Valionis
Žvejų klubas „Ant bangos“