Ziema jau ysibegeja, federiai "uzkonservuoti" laukia naujo sezono, bet zvejai nesnaudzia ypac tie kurie aktyviai dalyvauja sportineje sio reikalo veikloje

Yra internetas kur informacijos labai daug. Todel naujam sezonui ruostis reiktu ten, jieskan informacijos, gilinantis y jau turimas zinias...
Tai ir noreciau aptarti viena straipsniuka kuris isverstas ir patalpintas
Straipsniu skiltyje
Kadangi staraipsnis skirtas pludines entuzijastams gal galima kaska pritaikyti ir musu Feeder zvejyboje. Tik reikia suprasti kas mums aktuolu, o kas ne...
Tai as pameginsiu padaryti to vertinio analze ir pasiziureti kiek teisybes ar naudos sitas straipsniukas gali duoti man.
Gyvi komponentaiAutorius
Labai rekomenduojama pridėti gyvus komponentus į ruošiamą jauką. Sutinku, kad galima gaudyti ir be jų, tačiau pridėjus į jauką gyvus masalus, jus tikrai pagausite daugiau žuvies nei jūsų kolega ,gaudantis „grynu“ jauku. Tikrai nebūtina dėti į jauką litrus lervų ar sliekų. Tai net pakenks jūsų žvejybos rezultatui, nes peršersite žuvį. Net, pridėjus į jauką 50 gr. uodo trūklio lervų, suaktyvinsite nedidelės žuvies kibimą. Suprantama, kad su šiuo kiekiu gyvo masalo jūs neišlaikysite karšio gaudymo vietoje. Tačiau siūlyčiau apriboti gyvo masalo kiekį iki 0,5 ltr. net ir dalyvaujant varžybose. Gaudant vasaros metu didesnis gyvo masalo kiekis gali pasiteisinti, tačiau rudenį tai tik pinigų švaistymas ir didelis pavojus peršerti žuvį. Kaip pastebėjote, aš akcentuoju būtent uodo trūklio lervas, nes jos geriausia pasiteisina rudenį , o ypač žiemą. Musės lervos gali pasiteisinti nebent upėse, gaudant didelę žuvį. Kapoti sliekai pasiteisina toli gražu ne visur ir visada. Jei jūsų gaudymo tikslas- kuojos ir plakiai, uodo trūklio lervos bus svarbiausias jauko komponentas.
Grazvis
su autoriaus teiginiu pilnai sutinku, kad nereikia daug gyvo masalo, del zuvies perserimo butent velyva rudeny ir ziema, pavasary. Gaudant fyderiu tas kiekis man atrodo tikrai per didelis uztektu pilnai ir 50-100g tuo labiau, kad motily dedam ne is karto y pasara, o pristatom jy porcijom. taip kad manau matiliu deciau tada, kada pasirodytu pirmi kibimai ir pagal situacija jai matau, kad zuvis reikalauja pastoviai nedidelem procijom pristatyciau y jaukinama vieta. Del pinku dziku ir slieku cia mums yra labai aktuolu nes kaip bebutu, bet dugnine gaudyti stambesnia zuvi "teisingiau"

, todel pinku ir dziku as ir velyva rudeny ir ziemos pradzioje visada turiu ir naudoju dazniau nei motily. Priezastis paprasta - matilius ant kablio mires motilius... Zinoma buna dienu kada kimba naudojant viena du matiliukus bet tai nekeicia esmes vistiek daugiau zukliu rodo, kad dziaugesi burna didensiu kasniu.
Tamsi jauko spalvaAutorius
dar viena sėkmingos rudeninės žvejybos sąlyga. Rudenį, atšalus orams, vandenyje apmiršta mikroorganizmai, povandeninė augmenija. Vanduo praskaidrėja, o žuvis tampa žymiai atsargesnė. Skaidriame vandenyje žuvys darosi labiau pastebimesnės plėšrūnams ir jos bus labiau pastebimos kontrastingose dugno vietose. Todėl rudeninei žvejybai šviesūs jaukai netinka, žuvis vengs šviesių jauko dėmių dugne. Tiesa yra ir išimčių: pvz.: Pripetės upės vanduo ištisus metus būna drumzlinas, karšių „ganyklų“ vietų gylis prasideda nuo 4metrų. Tokiomis sąlygomis šviesa dugno praktiškai nepasiekia, todėl šiuo atveju sukti galvą dėl jauko spalvos visai nereikia. Bet ledynmečio tipo ežeruose, kur vandens skaidrumas siekia 5 ir daugiau metrų, pataikyti dugno spalvą jaukui- labai svarbu. Tamsinti jauką galima 3 būdais:
imti juodos spalvos jaukus ( pvz.: kai kuriuos Traper serijos Secret ir Gold jaukus) . Galima sumaišyti paprastą jauką ir sumaišant su juodos spalvos jauku, gauti patamsintą jauką.
naudoti specialius jaukui juodus dažus
tamsinti jauką, pridedant į jį juodžemį arba juodą molį
Gravis
Autorius labai klysta del gylio, kada nuskaidrejas vanduo net 12m gylyje viskas pakankamai gerai matosi.
cia video ir tada man neaisku nes jai duknas smeletas tai juoda spalva stipriai kontrastuos ant jo. Negalima but tokiam kategoriskam, kad tik juodas ir viskas. dar galima prideti, kad dauguma tamsiu pasaru po kurio laiko pasvieseja. Ar jie dazyti ar su zeme. Tiesiog sitas spalvos faktorius kaip ir, bet kuris kitas ne visada buna pagrindinis. Todel reik pasara daryti taip kad eigoje galima butu keisti
Mažas jauko maistingumas.Autorius
Tai sudėtinga ir nevienareikšmė sąvoka. Žemoje vandens temperatūroje žuvų maisto virškinimo apykaita sulėtėja, jos mažiau maitinasi. Jų racioną pagrinde sudaro gyvulinis maistas, nes augmenija tokiu metu yra apmirusi. Bet tai tik teorija. O praktikoje yra viskas sudėtingiau. Yra 3 būdai, kurie garantuoja, kad jūs nepermaitinsite žuvies:
naudoti jauką minimaliais kiekias ( kaip tai darote poledinėje žūklėje)
naudoti jaukus,kurių sudėtyje yra daug žemės (grunto)
naudoti abiejų būdų kombinacijas
Kuris būdas yra geriausias, tai pagrindinis klausimas. Pavyzdžiui, žiemą Vileikos tvenkiny plakiai puikiai kimba ant augalinės kilmės masalų, nes jie yra pripratinti prie jų. Tas pats vyksta ir rudenį, atvirame vandenyje. Kituose stovinčio vandens kanaluose pilnai užtenka 2-3 nedidelių rutulių mažai maistingo jauko. Įmesite daugiau- liksite aplamai be kibimų. Būna ir kitaip: Prilepskos užtvankoje lapkričio mėn. varžybų nugalėtojas per 3 val. sunaudojo 15 ltr. jauko be grunto.
Todėl atvejų būna įvairių. Kad pasirinkti teisingą sprendimą, jums reikės intuicijos , paremtos jūsų patyrimu. Arba teks eksperementuoti, kokio maistingumo jauką naudoti. Bendros taisyklės būtų tokios. Jeigu gaudote kuojas, neįsijauskite į grunto naudojimą, nes dauguma firminių kuojinių jaukų nėra labai maistingi. Čia reikia įvertinti, ar aktyvi žuvis, ar jos yra daug. Naudojant jauką mažais kiekiais, jūs niekuo nerizikuojate. Gaudant plakius, verta jaukinti didesniais kiekiais, bet jauko pagrindą turi sudaryti gruntas.
Upėje peršerti žuvis (ypač didesnes) mažai tikėtina. Bet galima prarasti suskviestas žuvis, jei jauką upės srovė nuplaus iš gaudymo vietos. Todėl jaukinti upėje reikia pastoviai ir gausiai, net ir esant šaltam vandeniui. Neverta į jauką dėti kukurūzų, perlinių kruopų.
Grazvis
Man atrodo, kad jau kartojasi, tiesiog kada rase apie smulku jauka tik cia pridejo pvz is telkinio.
As irgi pasikartosiu, kad pasara darau taip, kad galeciau eigoje modifikuoti pagal situacija. jai matau kad zuvis reikalauja daugiau gyvo priedo duodu, jai reguoja geriau y kvapus duodu ju. jai reguoja y aktyvu pasara dedu komponentu ir duodu jy..... Jokiom mistikom ant kranto ar nuojautom nesivadovauju o stebiu procesa ir bandau uzbegti y prieky. Gal tai nuojauta nz tiesiog per ilga laika zvejybu islavinti igudziai ir jie veikia instinktyviai, bet kurimas turetu vykti pastoviai, zvejybos metu tam reikia igudziu sito neaprasysi ir nenupasakosi. Nesvarbu, kad ir pries diena gaudei ir atrodo radai raktely toje vietoje, bet dazniausiai tas raktelis rakina tik tos dienos duris, rytojus gali padovanoti su tuo paciu pasaru visai kitus rezultatus.
Jaukas šaltam vandeniui turi būti sūrusAutorius
„Jaukas šaltam vandeniui turi būti sūrus“.Tai tikrai neteisingas teiginys. Druska yra pigiausias konservantas todėl daugelis jaukų gamintojų ( ypač belgai) ją deda į augalinės kilmės jaukus.Bet druska neigiamai veikia jauko gyvą komponentą- uodo trūklio lervas. Nuo druskos uodo trūklio lervos žūsta ir nebemasina žuvies. Juk žuvis jaučia gyvų uodo trūklio lervų judėjimo virpesius vandenyje. Todėl, jei jūs nusipirkote jauką ir norite būti tikras, kad jame uodo trūklio lervos nežus, prieš drėkinant jauką paragaukite ar jis nesūrus. Viena iš priežasčių, kodėl aš pasirinkau firmos Traper jaukus, yra ta , kad Traper jaukuose nėra konservantų ,kurie galėtų pražudyti uodo truklio lervas. Tačiau , koks bebūtų jaukas, uodo trūklio lervas reikia dėti į jauką tik prieš šėrimą, o paskui dėti į jauką nedidelėmis porcijomis. Atminkite, uodo trūklio lervos geriausia išsilaiko mišinyje su moliu.
Grazvis
Autorius vel apsiriko Trapper Gold nezinau ar visuose jauko serijose yra druska, bet tikria yra su druska. Nejieskojau as konkreciai, bet galit pasiziureti Broliu SHerbakovu filma apie pasarus ten jie "degustuoja"

ir konstatuoja fakta, kad yra druskos ir cukraus nedideliais kiekiais. Apie druksa galiu pasakyti tik tiek kad geriau naudoti akvariuminem zuvelem skirta druska...
Į jauką šaltam vandeniui būtina įdėti džiuvėsių, nes aštrus atraktorių kvapas gali nubaidyti žuvisAutorius
Tai dar vienas klaidingas teiginys. Iš tikro, pernelyg aromatizuotas jaukas gali sėkmingai nubaidyti žuvį ir žvejojant šiltu metų laiku. Girdėjau fideristų pasakojimus, kad įdėjus į šėryklas gryno atraktanto ir užkamščiavus jauku, po eilės tokių užmetimų žuvis nustodavo kibti. Kibimas atsinaujindavo tiktai po to, kai šėrykla būdavo užpildyta kitu jauku. Todėl šioje vietoje neverta ieškoti ryšio su vandens temperatūra, verčiau parinkite dirbantį atraktorių ir jo vartojimo dozę. Yra eilė pavyzdžių, kai žuvies kibimą šaltame vandenyje nemažina aromatizatorių panaudojimas. Štai pavyzdys iš 2012m . Viačeslavo Serovo memorialo. Oro temperatūra varžybų metu nukrito iki 0 laipsnio. Vanduo atšalo, balta žuvis nustojo kibti. Kibo tik ešeriukai. Rusijos sportininkas Aleksandras Lančikovas, kurio gaudymo sektorius buvo šalia manojo, į jauką supylė du buteliukus aromos. Jis sugavo 2,1 kg žuvies. Mano laimikis svėrė 1,9kg. , nors aš į savo jauką nedėjau jokio aromatizatoriaus. Galima prisiminti praeitų metų memorialą, kuomet oras taip pat buvo vėsus. Andrejus Klečko, pridėjęs į jauką tuo metu Europoje populiarų aromatizatorių Leszcz Belge, sugavo nemažai stambių karšių. Dar vienas pavyzdys : 2012m. žiemos čempionatas Kazachstane kuomet Baltarusijos komanda užėmė pirmą vietą. Mūsų komanda naudojo Traper Gold Series Concours ( geltonos spalvos ) jauką, švarų, be jokių „skiediklių“. Žuvis ilgai laikėsi mūsų jaukinimo vietose. O jauko „Concours“ kvapas yra ryškus, išsiskiriantis iš kitų jaukų kvapų. Jeigu ir norite į jauką dėti džiuvėsių, tai tikrai ne dėl to, kad jie sušvelnintų jauko kvapą.
Grazvis
Paskutineje siu metu zvejyboje mano bandymai saltam vandeny praejo butent su labai stipriais sensas priedais. 5l sijoto pasaro isejo GROSGARDON ~150g ar SUPER BREAM 200g smulkme uzpuole teko laukti kol nurims kol pasirodys stambesnes zuvys ir tai tik priestaravimas autoriui.Gal kita karta taip man pasielgus ir is vis teks kibima pamirsti. Taip, kad viena karta padarius paskui tai sakyti kaip taisykle visam laikui yra neteisinga mano manymu...
PS: Straipsniukas nera prastas aisku kaip ir visada, ir pas visus truksta informacijos. Rasoma kaip irodymas, bet daugiau atrodo kaip teorija. Bandykit jus pasigilinti y straipsny ir gal but daugiau pamatysite nei as.